środa, 24 lipca 2013

Wafle ryżowe - dietetyczna przekąska


Masz ochotę coś zjeść ? 
Uważasz, że już za późno na małą przekąskę ?
A co powiesz na wafle ryżowe ?

polecam przeczytać 
źródło:http://kobieta.dlastudenta.pl/artykul/Fakty_i_mity_o_waflach_ryzowych,72907.html

Internetowe Centrum Dietetyczne Ar-fit

4 komentarze:

 1. Wafle ryżowe to paskudztwo :P. Bardzo przewożone, mało odżywcze jedzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wafle ryżowe to idealna przekąska lub zamiennik pieczywa, maja dużo witamin i mało kalorii, ja je ogólnie polecam byle nie byle w jakiejś czekolado podobnej polewie, ale już z dodatkami różnych ziaren są jak najbardziej ok.

   Usuń
 2. "Wafle ryżowe są produktem technologicznie przetworzonym. Ekstruzja powoduje straty niektórych witamin i aminokwasów oraz sprzyja powstawaniu niezdrowego akrylamidu. Z pewnością lepszą alternatywą dla wafli ryżowych byłby… ryż, ale w porównaniu z uznawanym za zdrowe pieczywem otrzymanym z grubo mielonej mąki pszennej czy żytniej wafle ryżowe już niekoniecznie prezentują się gorzej. W zdrowej, zbilansowanej diecie spokojnie może znaleźć się miejsce dla tego typu produktów żywnościowych, o ile nie stanowią podstawowego czy już zwłaszcza jedynego źródła węglowodanów i nie są spożywane w przesadnych ilościach. Warto także zwracać uwagę na etykiety – nieraz zdarza się, że wafle ryżowe są wzbogacone w podejrzane dodatki, im krótsza lista składników – tym lepiej."
  Źródło: http://potreningu.pl/diety/artykuly/1487/wafle-ryzowe--jesc-czy-unikac

  Ja osobiście wolę unikać jak ognia, bo jednak zdrowszą alternatywą wydaje się być mała kromka razowca wypakowana jeszcze jakimiś dodatkami (słonecznik, dynia - mniam!). A jak chcę zaoszczędzić na kaloriach np. przy kolacji to jem np sam twarożek, czy jajko z warzywami ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście muszę się zgodzić z tym że wafle są produktem przetworzonym tak jak 90% produktów w sklepach ;) włącznie z chlebem i innym pieczywem, z tym ciemnym też trzeba uważać żeby to nie był biały chleb zabarwiony np karmelem. Najważniejsza jest różnorodność, oczywiście na śniadanie i kolacje pieczywo jest dużo lepsza opcja nawet ze względów energetycznych, dlatego napisałem że wafle ryżowe można potraktować jako przekąskę nawet same. Jesteśmy zapracowani nie mamy czasu, dopada nas głód, to warto zjeść kilka wafli zamiast się głodzić. Z tymi artykułami tez trzeba uważać bo tak naprawdę da się udowodnić ze wszystko jest szkodliwe, ale da się też udowodnić ze ta sama rzecz działa jak lek wszystko zależy przez kogo będzie pisany artykuł i przez kogo sponsorowany, najlepszy przykład to aspartam, pozdrawiam:)

   Usuń